Oferty pracy
Zaaplikuj na nasze oferty lub zadzwoń do nas +48 695 600 799
Praca dodatkowa stawka 28.10 zł brutto
Nasza obecna oferta skierowana jest do osób, które chcą połączyć pracę na etacie bądź naukę z pracą dodatkową.
Bohdan Prytula
Koordynator zespołu
Email: bohdan.prytula@grupandg.com.pl
Tel. +48 695 600 799
Najczęściej zadawane pytania
Czym jest Agencja Pracy Tymczasowej?
Agencja Pracy Tymczasowej jest podmiot zatrudniający pracownika tymczasowego na podstawie umowy o pracę tymczasową, mający status pracodawcy tego pracownika, który następnie kieruje go do wykonywania pracy u pracodawcy użytkownika.
Czym jest Pracodawca Użytkownik?
Pracodawca użytkownik to podmiot, do którego został skierowany pracownik tymczasowy przez Agencję Pracy Tymczasowej, który wyznacza temu pracownikowi zadania i kontroluje ich wykonanie.
Kim jest Pracownik Tymczasowy?
Pracownik tymczasowy to osoba zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej na podstawie umowy o pracę na czas określony lub umowy cywilnoprawnej, wyłącznie w celu wykonywania pracy tymczasowej na rzecz i pod kierownictwem pracodawcy użytkownika. Pracownikiem tymczasowym nie może być pracownik pracodawcy użytkownika zatrudniony u niego na podstawie stosunku pracy.
Jak długo można korzystać z Pracownika Tymczasowego?
Okres wykonywania pracy tymczasowej przez tego samego pracownika tymczasowego na rzecz jednego pracodawcy użytkownika (podmiot, do którego został skierowany pracownik tymczasowy przez agencję pracy tymczasowej, który wyznacza temu pracownikowi zadania i kontroluje ich wykonanie) jest limitowany i nie może przekroczyć łącznie 18 miesięcy w okresie obejmującym 36 kolejnych miesięcy. Po okresie wykonywania pracy tymczasowej taki pracownik tymczasowy może być skierowany przez agencję pracy tymczasowej oraz przyjęty przez tego samego pracodawcę użytkownika do wykonywania pracy tymczasowej na jego rzecz nie wcześniej niż po upływie 36 miesięcy.
Czy jako Pracownik Tymczasowy mam prawo do urlopu?
Pracownikowi tymczasowemu przysługują 2 dni urlopu za każdy miesiąc pozostawania w dyspozycji pracodawcy użytkownika (bez względu na liczbę pracodawców użytkowników).
Jaki jest okres wypowiedzeń umów na czas określony zawieranych z Agencją Pracy Tymczasowej?
W umowie o pracę zawartej na czas określony strony mogą przewidzieć możliwość wcześniejszego rozwiązania tej umowy przez każdą ze stron:
- za trzydniowym wypowiedzeniem, gdy umowa o pracę została zawarta na okres nieprzekraczający 2 tygodni,
- za jednotygodniowym wypowiedzeniem, gdy umowa o pracę została zawarta na okres dłuższy niż 2 tygodnie.
Czy każdy Pracownik Tymczasowy jest ubezpieczony?
Tak. W trakcie pracy tymczasowej w przypadku umowy o pracę tymczasową pracownik posiada prawo do ubezpieczenie zdrowotnego i społecznego. Płatnikiem składek ZUS za pracownika tymczasowego jest agencja pracy tymczasowej.
Czy Praca Tymczasowa liczy się do emerytury?
Okres zatrudnienia na umowę o pracę tymczasową wlicza się do stażu pracy. Jest to okres oskładkowany, więc wlicza się do okresu zatrudnienia uprawniającego do emerytury i renty oraz pozwala na odpowiednie zwiększenie wymiaru urlopu w przypadku podejmowania kolejnych zatrudnień na umowę o pracę.
Czy podejmując Pracę Tymczasową trzeba wyrejestrować się w Urzędzie Pracy?
Tak. Osoba zatrudniona jako pracownik tymczasowy traci status bezrobotnego. Należy poinformować o tym Urząd Pracy w ciągu 7 dni od daty podjęcia zatrudnienia.
Czym różni się wynagrodzenie brutto od netto?
Kwota podana na umowie to najczęściej kwota wynagrodzenia brutto. Jest to całość wynagrodzenia, które następnie będzie pomniejszane o należne świadczenia publicznoprawne (podatek dochodowy, składki ZUS w części obciążającej pracownika). Po odjęciu kwot za świadczenia otrzymujemy wynagrodzenie netto. Jest to realna kwota, którą pracownik za wykonaną pracę otrzyma w dniu wypłaty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że składki, które odprowadza się od kwoty wynagrodzenia brutto, różnią się w zależności od typu umowy i wysokości wynagrodzenia.